Odkládaný upgrade z Mageia 3 na 4

Tak jsem po 3 měsících konečně vyslyšel „upgradovací“ applet a provedl povýšení Magei na novou verzi 4. Nad má očekávání to proběhlo hladce.

Upgrade přes internet jsem pustil někdy před 21 hod a do půlnoci bylo hotovo (20 Mbit linka) – bez jakéhokoli nutného zásahu.

Po restartu se při nabíhání ještě automaticky stáhl a nainstaloval novější Virtualbox a jinak hotovo, vše (téměř) funkční se zachováním všech nastavení aplikací, prostě paráda. Během instalace jsem si přečetl errata ke čtyřce, takže jsem ani nebyl nepříjemně překvapen několika chybkami, které jsem rychle a snadno vyřešil díky popisu v errata či odkazovaných zdrojích:

  • LibreOffice – jelikož používám KDE, musel jsem odinstalovat balíček libreoffice-kde, který v Calcu při určitých operacích způsobí vytuhnutí celého KDE (prý jen na pár minut, já  jsem nečekal a LO killnull z jiné konzole, pak se KDE zas rozběhlo)
  • pgAdmin – nenaběhl, ale jelikož ho spouštím příkazem z konzoly, tak jsem problém hned viděl: „error while loading shared libraries: libpq.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory“ – stačilo pomocí urpmf libpq.so.5 dohledat chybějící balíček a následné urpmi lib64pq9.3_5 vše vyřešilo

Zatím vše, Mageia 4 hezky běží. Díky, vývojáři a komunito.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ze života. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>