Na nic nejsou prachy…

Je už to nějaký ten pátek, co se vláda snaží šetřit, škrtat, vyrovnávat, stabilizovat… Akce je to nevyhnutelná, mnohé země EU si už dlouho žijou nad poměry a taky to s nima teď jde dost s kopce…

Naši „ministranti“ škrtají a škrtají, ale je to nějaké bezzubé, bezkoncepční a lidiseroucí. Jsem rád, že se „pánové“ snaží být fiskálně zodpovědní (samozřejmě tím sledují svůj zájem), ale chtělo by to trochu méně alibismu a používat selský (a třeba i ten homo economicus) rozum.

Jakožto absolvent ekonomické univerzity (děkuji za váš příspěvek na mé vzdělání) bych se chtěl této problematice blíže podívat na zoubek – máme tady stranu příjmů (daně, přímé a nepřímé, prodeje majetku, nějaké prachy z EU) a výdajů (milion oblastí a VEŘEJNÉ ZAKÁZKY). Řídícím faktorem jsou samozřejmě potřeby=výdaje, na které se musí následně sehnat zdroje=prachy. Takže co nás bude zajímat, je proč a zač úředníci chtějí či musí utrácet.

Zajímavá stránka: http://www.verejnydluh.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Ze života. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Na nic nejsou prachy…

  1. Jacek napsal:

    Zdar, zrovna jsem objevil tvuj blog, a koukam, zes ho nedavno ozivil, parada. 8-)

    Tema verejnych financi me zajima cim dal vic (asi jak starnu), ale protoze nemam ekonomicke vzdelani, mate me, jak se staty muzou dostat do takovych obrovskych dluhu. Uz pomalu chapu, ze pujcovani (si) penez neni vzdycky spatny napad, ale ma ekonomicka teorie nejaky nazor na to, kolik je prilis?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>